Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM03P56M2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM03P56M2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -5.6A |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 28mΩ |