Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM05N02G
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM05N02G
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 50V |
| Drain current | 220mA |
| Power dissipation | 300mW |
| On-state resistance | 2.1Ω |
| Gate charge | 1.5nC |