Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM05P01M
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM05P01M
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -50V |
| Drain current | -130mA |
| Power dissipation | 225mW |
| On-state resistance | 3.5Ω |
| Gate charge | 2.2nC |