Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM05P02G
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM05P02G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | -50V |
| Pulsed drain current | -800mA |
| Power dissipation | 300mW |
| On-state resistance | 3Ω |
| Gate charge | 1.5nC |