Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; SOT363
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM06DN03DE
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM06DN03DE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; SOT363
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 340mA |
| Power dissipation | 200mW |
| On-state resistance | 2Ω |