Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; CSP1515-4; common drain
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM4C62160A
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM4C62160A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; CSP1515-4; common drain
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | common drain |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 8A |
| Power dissipation | 1.7W |
| On-state resistance | 19.5mΩ |
| Gate charge | 13nC |