Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB017N03LG2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB017N03LG2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Pulsed drain current | 400A |
| Power dissipation | 30.5W |
| On-state resistance | 2.5mΩ |
| Gate charge | 46nC |