Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB023N03LG2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB023N03LG2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 67A |
| Power dissipation | 49W |
| On-state resistance | 3.7mΩ |
| Gate charge | 21.5nC |