Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB034N06LG4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB034N06LG4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 79A |
| Pulsed drain current | 500A |
| On-state resistance | 4mΩ |