Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB03DN06T1
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB03DN06T1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 6A |
| Pulsed drain current | 24A |
| On-state resistance | 110mΩ |
| Gate charge | 5nC |