Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB048NV6HG4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB048NV6HG4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 65V |
| Drain current | 95A |
| Pulsed drain current | 380A |
| Power dissipation | 73.5W |
| On-state resistance | 5mΩ |
| Gate charge | 28.5nC |