Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB049N12HG2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB049N12HG2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 120V |
| Drain current | 66A |
| Power dissipation | 113.6W |
| On-state resistance | 5mΩ |
| Gate charge | 67nC |