Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB090DNV6LG4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB090DNV6LG4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 65V |
| Drain current | 40A |
| Pulsed drain current | 160A |
| Power dissipation | 27.8W |
| On-state resistance | 10.5mΩ |
| Gate charge | 22.1nC |