Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB119N12LG4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB119N12LG4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 120V |
| Drain current | 65A |
| Pulsed drain current | 260A |
| On-state resistance | 11.9mΩ |
| Gate charge | 30nC |