Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB140DNV6LG4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB140DNV6LG4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 65V |
| Drain current | 32A |
| Pulsed drain current | 128A |
| Power dissipation | 25W |
| On-state resistance | 15mΩ |
| Gate charge | 14nC |