Transistor: P-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB240P10HG4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB240P10HG4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -100V |
| Drain current | -33A |
| Power dissipation | 147W |
| On-state resistance | 26mΩ |