Transistor: P-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMB50P04TS
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMB50P04TS
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; PDFN5060-8
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -40V |
| Drain current | -50A |
| Pulsed drain current | -200A |
| Power dissipation | 55W |
| On-state resistance | 13mΩ |
| Gate charge | 28nC |