Digital clamp meter; LCD,with a backlit; I AC: 1kA; I DC: 1kA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMGBCMP1015PV
Tootja: SONEL
Tootja tootekood: WMGBCMP1015PV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital clamp meter; LCD,with a backlit; I AC: 1kA; I DC: 1kA
| Operating temperature | 5...40°C |
| IP rating | IP40 |
| Communictions protocol | Bluetooth |
| Temperature measuring range | -40...1000°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | automatic power-off, built-in torch, MIN/MAX function |
| Standard equipment | battery charger, hard case, K-type temperature probe, power supply, test leads |
| Diode test | yes |
| True effective value measurement | True RMS |
| Kind of meter | digital |