Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMJ53N60F2-CYG
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMJ53N60F2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 26A |
| Pulsed drain current | 90A |
| Power dissipation | 350W |
| On-state resistance | 78mΩ |
| Gate charge | 58nC |