Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMJ80N60EM-CYG
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMJ80N60EM
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 48A |
| Power dissipation | 430W |
| On-state resistance | 43mΩ |
| Gate charge | 142nC |