Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMJ80R350S
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMJ80R350S
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 800V |
| Drain current | 8.4A |
| Pulsed drain current | 56A |
| Power dissipation | 183W |
| On-state resistance | 330mΩ |
| Gate charge | 31nC |