Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMJ90N65SR-CYG
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMJ90N65SR
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 60A |
| Pulsed drain current | 350A |
| Power dissipation | 460W |
| On-state resistance | 33mΩ |
| Gate charge | 183nC |