Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMK030N06HG4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMK030N06HG4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 184A |
| Power dissipation | 208.3W |
| On-state resistance | 3mΩ |
| Gate charge | 68nC |