Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMK053N10HGS
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMK053N10HGS
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 123A |
| Pulsed drain current | 480A |
| On-state resistance | 5.5mΩ |