Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMK119N12HG4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMK119N12HG4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 120V |
| Drain current | 75A |
| Pulsed drain current | 300A |
| Power dissipation | 125W |
| On-state resistance | 11.9mΩ |
| Gate charge | 23.7nC |