Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMK25N06TS
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMK25N06TS
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 25A |
| Pulsed drain current | 100A |
| Power dissipation | 41.7W |
| On-state resistance | 32mΩ |
| Gate charge | 22nC |