Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMK80N04T1
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMK80N04T1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 40V |
| Drain current | 80A |
| Pulsed drain current | 320A |
| Power dissipation | 56.8W |
| On-state resistance | 7mΩ |
| Gate charge | 36nC |