Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WML071N15HG2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WML071N15HG2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 120A |
| Pulsed drain current | 480A |
| On-state resistance | 7.1mΩ |
| Gate charge | 69nC |