Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WML07N60C4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WML07N60C4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | WMOS™ C4 |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 2.8A |
| Pulsed drain current | 9A |
| Power dissipation | 23W |
| On-state resistance | 1.14Ω |
| Gate charge | 5.2nC |