Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WML099N10HGS
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WML099N10HGS
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 23.4A |
| Pulsed drain current | 148A |
| Power dissipation | 27W |
| On-state resistance | 9.9mΩ |