Transistor: P-MOSFET; unipolar; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WML50P04TS
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WML50P04TS
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -40V |
| Drain current | -42A |
| Power dissipation | 36.7W |
| On-state resistance | 13.5mΩ |
| Gate charge | 30nC |