Transistor: N-MOSFET; unipolar; TOLL
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMLL030N12HGS
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMLL030N12HGS
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TOLL
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 120V |
| Drain current | 225A |
| Pulsed drain current | 900A |
| On-state resistance | 3.3mΩ |
| Gate charge | 144nC |