Transistor: N-MOSFET; unipolar; TOLL
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMLL040N15HG2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMLL040N15HG2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TOLL
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 160A |
| Power dissipation | 500W |
| On-state resistance | 4.2mΩ |