Transistor: N-MOSFET; unipolar; TOLL
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMLL099N20HG2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMLL099N20HG2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TOLL
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 90A |
| Power dissipation | 500W |
| On-state resistance | 10.5mΩ |