Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMM037N10HGS
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMM037N10HGS
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 170A |
| Pulsed drain current | 680A |
| On-state resistance | 3.7mΩ |