Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMM048NV6HG4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMM048NV6HG4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 65V |
| Drain current | 110A |
| Pulsed drain current | 440A |
| Power dissipation | 104.2W |
| On-state resistance | 5.2mΩ |
| Gate charge | 28.5nC |