Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMM26N60C4-CYG
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMM26N60C4
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | WMOS™ C4 |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 10.5A |
| Pulsed drain current | 40A |
| Power dissipation | 135W |
| On-state resistance | 190mΩ |
| Gate charge | 22.1nC |