Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; 12A/250VAC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
X4F305N1AA
Tootja: SAIA-BURGESS
Tootja tootekood: X4F305N1AA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; 12A/250VAC; Pos: 2
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Body dimensions | 20x10x6.5mm |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 12A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |