Switch: rotary with key; Stabl.pos: 3; NO x2; 0.3A/240VAC; 22mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
XB7NG33
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: XB7NG33
Spetsifikatsioon tootele Switch: rotary with key; Stabl.pos: 3; NO x2; 0.3A/240VAC; 22mm
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP65 |
| Type of switch | rotary with key |
| Switches features | key to be removed at middle position |
| Number of positions | 3 |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Illumination | none |
| Contacts configuration | NO x2 |
| DC contacts rating @R | 100mA / 250V DC |
| AC contacts rating @R | 300mA / 240V AC |
| Stable positions number | 3 |
| Actuator colour | black |
| Button shape | prominent |
| Button marking | blank |