Switch Actuator, Schneider Harmony XB4 Series 22mm Illuminated Pushbutton Switches
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ZB4BW653
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: ZB4BW653
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch Actuator, Schneider Harmony XB4 Series 22mm Illuminated Pushbutton Switches
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Type of switch | push-button |
| Switches features | return by pulling, witout symbol |
| Number of positions | 2 |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Caution! | Contact sets must be ordered separately., Illuminating unit has to be ordered separately |
| Illumination | ZBVB, ZBVG, ZBVJ, ZBVM |
| Face dimensions | Ø40mm |
| Actuator colour | yellow |
| Button shape | mushroom |
| Button marking | blank |