Switch Actuator, Schneider Harmony XB5 Series 22mm Emergency Stop Pushbutton Switches
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ZB5AX84
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: ZB5AX84
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch Actuator, Schneider Harmony XB5 Series 22mm Emergency Stop Pushbutton Switches
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of switch | push-button |
| Switches features | return by pulling, witout symbol |
| Number of positions | 2 |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Caution! | Contact sets must be ordered separately. |
| Illumination | none |
| Face dimensions | Ø60mm |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | red |
| Button shape | mushroom |
| Button marking | blank |