Product code: 0402WGF1022TCE
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 0402WGF1022TCE
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Type of resistor
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Case - mm
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 0402; 10.2kΩ; 1/16W; ±1%; -55÷155°C
Mounting SMD
Power 62.5mW
Resistance 10.2kΩ
Type of resistor thick film
Operating voltage 50V
Case - inch 0402
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%