Product code: 0603WAF1800T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 0603WAF1800T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 0603; 180Ω; 1/10W; ±1%; -55÷155°C; 75VAC
Mounting SMD
Power 100mW
Resistance 180Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 75V
Case - inch 0603
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%