Product code: 0603WAJ0361T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 0603WAJ0361T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 0603; 360Ω; 1/10W; ±5%; -55÷155°C; 75VAC
Mounting SMD
Power 100mW
Resistance 360Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 75V
Case - inch 0603
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±5%