0603WAJ0825T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 0603WAJ0825T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 0603; 8.2MΩ; 1/10W; ±5%; -55÷155°C; 75VAC
| Mounting | SMD |
| Power | 100mW |
| Resistance | 8.2mΩ |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 75V |
| Case - inch | 0603 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |