Product code: 0805W8F5601T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 0805W8F5601T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 0805; 5.6kΩ; 1/8W; ±1%; -55÷155°C; 150VAC
Mounting SMD
Power 125mW
Resistance 5.6kΩ
Type of resistor thick film
Operating voltage 150V
Case - inch 0805
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%