0805W8J0103T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 0805W8J0103T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 0805; 10kΩ; 1/8W; ±5%; -55÷155°C; 150VAC
| Mounting | SMD |
| Power | 125mW |
| Resistance | 10kΩ |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 150V |
| Case - inch | 0805 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |