Product code: 1206W4F3903T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 1206W4F3903T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 1206; 390kΩ; 1/4W; ±1%; -55÷155°C; 200VAC
Mounting SMD
Power 250mW
Resistance 390kΩ
Type of resistor thick film
Operating voltage 200V
Case - inch 1206
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%