Product code: 1206W4J0390T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 1206W4J0390T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 1206; 39Ω; 1/4W; ±5%; -55÷155°C; 200VAC
Mounting SMD
Power 250mW
Resistance 39Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 200V
Case - inch 1206
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±5%