Product code: 1210W2F1001T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 1210W2F1001T5E
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Type of resistor
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Case - mm
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 1210; 1kΩ; 1/2W; ±1%; -55÷155°C; 200VAC
Mounting SMD
Power 500mW
Resistance 1kΩ
Type of resistor thick film
Operating voltage 200V
Case - inch 1210
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%